İCRA TAKİBİ, İCRA DAİRELERİ ARACILIĞIYLA ALACAĞINIZI TAHSİL ETME YOLUDUR. İCRA TAKİBİ YAPARAK ALAMADIĞINIZ ALACAKLARINIZI ALMAK İÇİN ZORLAYICI TEDBİRLERE BAŞVURULUR.

İCRA TAKİBİ İCRA DAİRELERİ VASITASIYLA YAPILIR VE ALACAĞINIZIN MİKTARINA GÖRE YATIRACAĞINIZ HARCIN YATIRILMASIYLA AÇILIR.

İCRA TAKİPLERİ VATANDAŞLAR TARAFINDAN AÇILACAĞI GİBİ AVUKATLAR TARAFINDAN DA AÇILABİLİR. VATANDAŞLAR TARAFINDAN AÇILAN İCRA TAKİPLERİNDE DOSYANIN TAKİBİ ÇOK ZOR, ZAHMETLİ VE VATANDAŞLAR TARAFINDAN BİLİNMEYEN YÖNTEMLER KULLANILDIĞINDAN PEK SAĞLIKLI OLMAMAKTADIR. FAKAT AVUKATLAR ARACILIĞIYLA AÇILDIĞINDA PROFESYONEL BİR ŞEKİLDE TAKİP EDİLDİĞİNDE, ALACAĞINIZA ULAŞMA İHTİMALİNİZ HEM DAHA YÜKSEK HEM DAHA HIZLI OLACAKTIR.

AVUKAT BÜROLARINDA İCRA TAKİPLERİ AVUKAT TARAFINDAN TAKİP EDİLEBİLECEĞİ GİBİ, AVUKATLARIN İCRA KATİPLERİ ARACILIĞIYLA DA TAKİP EDİLMEKTEDİR. SADECE İCRA İŞLERİNİ TAKİP EDEN İCRA KATİPLERİNİN BULUNDUĞU BÜROLAR İCRA DOSYALARINI DAHA HIZLI SONUCA ULAŞTIRMAKTADIRLAR.

İCRA TAKİPLERİNİN AÇILABİLMESİ İÇİN, ALACAĞINIZI ORTAYA KOYAN HERHANGİ BİR EVRAK, AVUKATINIZA VERECEĞİNİZ VEKALET VE YATIRACAĞINIZ HARÇ MİKTARI YETERLİ OLACAKTIR.

Yazar : Malatya Avukat  Mehmet ERBAŞ

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.